Společnost Baume & Mercier vznikla v roce 1830 ve švýcarském Les Bois jako „Frères Baume“ tím, že si dva bratří – Louis Victor a Pierre-Joseph-Celestin Baumeovi – založili obchodní firmu. Dnes patří skupině Richemont a roční produkce činí na 200 000 kusů hodinek.

 

V roce 1920 se William Baume, vnuk zakladatele Louise-Victora a současný ředitel rodinné firmy, rozhodl přestěhovat společnost do Ženevy. Obchodní firma Baume & Co. Pokračovala v expanzi do Anglie, a mezitím se pobočka Baume & Mercier, založená po setkání Williama s Paulem Mercierem, začala prodírat na ženevské hodinářské výsluní. Ve třicátých letech dvacátého století už byly hodinky Baume & Mercier distribuovány na pěti světadílech. V roce 1937 se do čela firmy postavil klenotník, milovník umění a obchodník polského původu Constantin de Gorski.

Poté, co značku v šedesátých letech vlastnil Piaget a na konci osmdesátých let skupina PBM International, ovládaná Cartierem, vstoupila firma v roce 1996 do Vendôme Group a o tři roky později byla odprodána skupině Richemont.

 

V minulosti vždy Baume & Mercier zastupovala dvojice hollywoodských hvězd ročně: Meg Ryan a Kiefer Sutherland, Kim Basinger a Gary Sinise a letos jsou to Teri Hatcher a Ashton Kutcher. Stejně jako v předchozích letech jdou veškeré výnosy společně zvoleným charitativním organizacím na podporu boje proti rakovin, podporu vzdělání a pomoc ženám.

www.baume-et-mercier.comHlavní navigace: