Švýcarská hodinářská značka Bell & Ross zahájila svou výrobu roku 1992 a měla vé svém poslání jasno – cílem bylo vyrobit opravdové hodinky pro profesionály – vhodné do jakéhokoliv počasí, do jakýchkoliv stížených podmínek. Musíme říct, že tento cíl značka Bell & Ross splnila na jedničku. Díky kvalitní speciálně zaměřené výrobě můžeme dnes vidět na zápěstí speciálních francouzských jednotek právě hodinky Bell & Ross, jako např. Police Nationale RAID, Chase Embarguee či Sécurité Civile Déminage. 

Bell & Ross se stala jedinou hodinářskou značkou, jenž může tato loga využívat na svých číselnících. 

Bell & Ross nabízí několik různých modelových řad, každá se zaměřuje na jiné podmínky a jsou určeny pro odlišné profese. Všechny splňují minimální vodotěsnost 100 metrů (není však výjimkou, že některé modely mají vodotěsnost tisícimetrovou – kolekce pro profesionální potápěče).  Mezi tyto hodinářské skvosty, které vynikají svou vodotěsností a ušlechtilými materiály patří právě model Hydromax, jehož garantovaná vodotěsnost je 11 100 metrů. Pyrotechnikům zase značka Bell & Ross připravila speciální hodinky, které jsou antimagnetické a nemagnetické, takže nemůže díky nim dojít k narušení roznětky při práci s trhavinami.

Značku Bell & Ross, zaměřenou na profesionály adrenalinových profesí (pyrotechnici, piloti, potápěči, zvláštní jednotky apod.), najdete v České republice v současné době pouze ve dvou obchodech. Jedním z nich je klenotnictví a hodinářství Altman v Praze, druhé patří jiné hodinářské firmě v Karlových Varech.

Tvar hodinek předurčuje jejich funkčnost, ale zároveň i pohodlné nošení. U některých modelů nevyčnívají žádné tlačítka ani korunka. Většina modelů je vyhotovena z oceli, karbonu či keramiky, přičemž na trhu nechybí ani modely ve zlatě pro důstojnický sbor, vyšší šarže či ke slavnostním příležitostem. 

http://www.bellross.com


 


Hlavní navigace: