Fortis

Firma Fortis jako první na světě vyrobila chronograf s alarmem v jednom strojku a je slavná především díky svým „vesmírným" hodinkám. 
Firma byla založena v roce 1912 ve městě Grenchen ve Švýcarsku. Už v roce 1926 představila první sériově vyráběné automatické náramkové hodinky na světě, legendární kolekci Harwood. Chronometry - hodinky s maximální přesností - začala firma Fortis vyrábět v roce 1937. 
V roce 1992 byly hodinky značky Fortis díky své vysoké teplotní odolnosti vybrány Ruským státním výzkumným a testovacím střediskem výcviku kosmonautů jako součást oficiálního vybavení svých kosmonautů. První misí, která používala automatický chronograf Stratoliner značky Fortis, byla mise EUROMIR I. Hodinky Fortis jsou vyvinuty speciálně pro extrémní podmínky a jsou proto používány nejen při vesmírných misích, ale i v řadě dalších extrémních situací. Dnes jsou kromě mezinárodních vesmírných posádek používány armádními piloty v řadě zemí. 
Světová novinka, první automatický chronograf se zabudovaným mechanickým alarmem, spatřila světlo světa v roce 1998 a určila nový směr ve vývoji hodinářství.


  


 

Modely v naší nabídce:

Hlavní navigace: