Invicta

Gigant hodinářského světa: Invicta
Uhrančivá Invicta nadále pokračuje ve své spanilé jízdě a imponuje na potkání. Za poslední rok upevnila své postavení na světovém trhu a podařilo se jí navíc rozšířit řady svých ambasadorů. Hodinky extrémních rozměrů jsou tak stále na očích, a to i v té nejlepší společnosti.
Znovu opěvovaná Basilej
Velmi pozitivní náladu v průběhu hodinářského veletrhu Baselworld bylo možné vypozorovat i na rozměrném stánku společnosti Invicta. Ten se rozprostíral v Hall of Desires, v prvním patře hlavní budovy, a jeho typicky žlutou barvu a okřídlený kříž opravdu nebylo možné minout. Kromě rozzářených tváří svůdných hostesek, jejichž zápěstí zatěžkávala pestrobarevná robustní časomíra, zdobily stánek samozřejmě i nové modely, které doplní i širokou nabídku na českém trhu. Velmi kladně byla přijata zbrusu nová kolekce Sea Hunter imponující neuvěřitelně ohromným 58mm ocelovým pouzdrem vodotěsným do 300 metrů. V jejich nitru pak může kmitat vlásek mechanického strojku i krystalový oscilátor. V každém případě se pak pod transparentním dýnkem rýsuje masivní podobizna lodního šroubu. O trochu menším, avšak stále ohromným, pouzdrem šokují nová vzezření militantně orientovaných Russin Diver Camo. Pro linii tradiční 51,5mm pouzdra mají však tentokráte korunku na protilehlé straně a maskované zbarvení číselníků, která dávají jména jednotlivým modelům z limitovaných edic po 5000 kusech. V nabídce nechybí modrý Tsunami Warrior, zelený Jungle Predator, pískově hnědý Desert Storm, urbanový Siberian Tiger a temný Night Owl. Do třetice všeho dobrého nelze opomenout na další pokračovaní úspěšné linie Bolt, a to Reserve Bolt II s ocelovým lankem lemujícím otočnou lunetu, se kterou je tentokráte spjatý a korunuje tak atypické 50mm pouzdro z oceli. 
Tuzemské úspěchy
Příznivci kultovní značky Invicta se mohli od začátku roku těšit hned několika významným událostem. Sychravou zimu rozehřály útulné prostory Staroměstské radnice, ve kterých se v rámci oslav 600 let pražského orloje a výstavy „Umění řemesla hodinářského“ prezentovaly historické modely. Prohřáté jaro a léto pak dalo prostor sportovně kulturním akcím, na kterých jsou ikonické hodinky přítomné téměř vždy, a to i v zahraničí. Navíc, jelikož je Invicta partnerem golfového top hřiště Karlštejn a MidAm tour, bylo možné se s touto výraznou časomírou setkat i při mnoha golfových kláních, na kterých nechyběli slavné tváře českých atletů, celebrit a příznivců úzce spolupracujícího magazínu Playboy. Invicta je ve sportu samozřejmě daleko aktivnější, a proto spolupracuje i s dalšími ikonami českého sportovního nebe. Lásku k hodinkám se ji podařilo odhalit u nejlepšího českého hráče badmintonu, Petra Koukala, stejně tak, jako u dvojnásobného mistra Evropy v závodech trucků Davida Vršeckého. Ten si ty své, Reserve Leviathan II, vzal i na slavný závod Dakar a po svém návratu je nechal vydražit a výtěžek z jejich prodeje putoval na dobročinné účely.  
Ostře sledovaní
V letošním roce byl však nejvíce pod drobnohledem první český motocyklový závodník královské třídy Moto GP. Želízko v ohni Českého národa, Karel Abraham, si odjel jakožto nejmladší jezdec svou první sezónu na zcela nové Ducati Desmosedici GP11 s karbonovým rámem a šestnácti ventily. O technické duši milovníka adrenalinu navíc svědčí nejenom využívání speciálních ventilů, které jsou otevírány a zavírány vačkovou hřídelí, ale také volba jeho hodinek Invicta. Abaja totiž vždy vybírá chronografy s tachymetrickou stupnicí, na které lze snadno odečíst rychlost 340 km/h, kterou jeho Ducati ze sebe dokáže vydat. 
Vroucí srdce na ledu
Proslulá Invicta se stala také oficiálním dodavatelem České hokejové reprezentace, se kterou podepsala spolupráci na celé tři roky. Ovace sklízela však hned ve svém prémiovém ročníku a svou časomírou odměnila nejlepší hráče brněnské Euro Hockey Tour, mezi kterými nechyběl ani Tomáš Rolínek a Jaromír Jágr. Vyznavači tohoto krásného avšak tvrdého sportu si již brzy budou moci pořídit i monstrózní hodinky Invicta ze speciální edice, na které se právě pracuje.

http://www.invictawatch.com/Modely v naší nabídce:

Hlavní navigace: