TAG Heuer

 Společnost, kterou založil v roce 1860 v La Chaux-de-Fonds Edouard Heuer, dnes patří do skupiny LVMH. Funkci čestného prezidenta zastává dodnes potomek zakladatele, Jack W. Heuer. Už devět let po založení si Edouard Heuer patentoval kapesní hodinky natahované pomocí korunky. V roce 1889 získala společnost za kapesní chronografy stříbrnou medaili na Pařížské světové výstavě. Od samého začátku motoristického boomu se Heuer orientoval na řidiče a v roce 1911 si patentoval první chronograf vestavěný do přístrojové desky vozu. První chronograf umístěný do náramkových hodinek uvedla firma v roce 1914 – protože šlo o přestavbu kapesních chronografů, korunka se nacházela na pozici 12.

 

Od padesátých do sedmdesátých let si Heuer vybudoval obrovskou popularitu mezi automobilovou veřejností i profesionálními závodníky.

 

V roce 1962 přichází na trh proslulý chronograf Autavia. O rok později pak podle návrhu Jacka Heuera vzniká první Carrera s nádherně čistými liniemi, která je dodnes designovou ikonou – na trh byl tento model uveden v roce 1964. A konečně v roce 1969 se Heuer jako člen konsorcia společně s firmami Breitling a Hamilton účastní závodu o to, kdo vyrobí první chronograf s automatickým nátahem. Výsledek společné snahy, kalibr 11 a jeho pozdější úpravy, Cal. 12, 14 a 15, pak Heuer umístil do modelů Autavia, Carrera a Monaco. Měly natahovací korunku umístěnou nezvykle na levé straně – nejdůležitějším představitelem je Monaco, proslavené Stevem McQueenem ve filmu „Le Mans“

www.tagheuer.comHlavní navigace: